ВИДЕО| Револтирани родители ги „нападнаа“ спортските инспектори на Данела Арсовска

Спортските клубови кои ги користиеа просториите на спортската сала на средното училиште „Кочо Рацин“ беа оставени на улица откако тие обвинија дека градот Скопје салата ја „таксал” на некој друг приватник кој од тоа сакал да развие бизнис. Прстот беше посочен дека зад тоа стојат бизнис интереси на човек кој важи за близок до градоначалничката на Градот Скопје, Драган Митковски Книга, објави Хроника .мк.

Децата од спортските клубови беа оставени на улица да вежбаат во зимски услови. Средбата на родителите на децата кои вежбаат во спортските клубови со инспекторите во град Скопје помина во тензична атмосфера. Тие обвинија дека станува збор за бизнис интереси и политика на грбот на новните деца.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.