(ВИДЕО) Ела овде кај нас: Борисов го викна Пендаровски да им се придружи со Брнабиќ

Од Самитот во Сарево, на кој учестуваше и нашиот претседател Стево Пендаровски, на социјалните мрежи е објавено видео на кое сегледа како при влегувањето го забележува премиерот на Бугарија и го вика им се придружи.

„Ела овде кај нас“, му рече Борисов на Пендаровски додека тој стоеше покрај српската премиерка Ана Брнабиќ, покажувајќи и фотографии на мобилниот телефон.

https://twitter.com/1VidiVidi/status/1148933129555648514?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1148933129555648514%7Ctwgr%5E393039363b74776565745f6d65646961&ref_url=https%3A%2F%2Fpressingtv.mk%2Fregion%2Fela-tuka-so-nas-borisov-go-vikna-pendarovski-da-im-se-pridruzi-so-brnabikj-video%2F

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.