(ВИДЕО) Сараево како Венеција: Невреме го парализираше градот

405

Големо невреме имаше попладнево во Сараево. Дождот паѓаше непрекинато неколку часови и предизвика проблеми како во сообраќајот така и во снабдувањето со електрична енергија.Улиците и булеварите беа полни со вода, па возачите како да пливаа со своите автомобили.

Погледнете:

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.