(ВИДЕО) Седат Пекер се вози низ Македонија со полициска придружба

330

На социјалните мрежи се појави видео која ја докажува поврзаноста на власта со турскиот криминалец Седат Пекер кој поседува македонски документи. Откако беа објавени фотографии каде тој е во друштво на кандидати за пратеници од СДСМ, потоа со бизнисмени, сега има видео како Пекер се вози низ Макеодонија со полициска придружба и владина делегација.

Во стилот на ВИП гостин за турскиот криминалец беа пуштени и полициските ротациони светла за колоната да не се задржува на патот.

Погледнете:

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.