ВИДЕО: Секој може да оди по вода

40

Одењето по вода звучи неверојтно…Но, верувале или не секој од нас може да го прави ова.

Се што ви треба за да го изведете ова чудо е пченкарно брашно.

Резултатот од тоа е дека брашното можете да го ставите во базен и потоа да трчате по вода, да играте фудбал.

Но, единственото правило е што морате постојано да се движите, инаку ќе потонете како во жива кал.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.