(ВИДЕО) Серена Вилијамс повторно ја покажа својата одлична форма

59

Серена Вилијамс е, можеби, една од најдобрите тенисерки на сите времиња, но сега таа покажа дека знае и прилично добро да танцува, „тверка“ и за крај – шпага. Видеото на Инстаграм е објавено од нејзин пријател. Покрај тенисот, Серена има и разни други вежби. – Трчам, а потоа возам велосипед. Потоа се качувам на справа. Но, тоа ми беше здодевно, па пробав и јога. Сега трчам 10 минути, а потоа танцувам, изјави Серена.

Тенисерката, покрај одличната форма и совршените стомачни мускули, ја покажа и својата еластичност правејќи ја шпагата на крајот од точка, пишува списанието „Воменс хелт“.

https://www.instagram.com/tv/B6PlfSEodRw/?utm_source=ig_embed

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.