(ВИДЕО) Силјановска Давкова им го честита Денот на независноста на американскиот народ, Трамп и Брнс

40

Носителката на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1, Гордана Силјановска Давкова со честитка за 4-ти Јули:

На американскиот народ, Претседателот Donald J. Trump и амбасадорката на САД во Македонија, Кејт Мери Брнс.

Честит 4-ти Јули, денот на независноста на САД!

“We the people” е непресушна инспирација и никогаш не била поактуелна. Како во Македонија, така и во САД, напиша таа.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.