(ВИДЕО) Силно невреме го зафати Белград

190

Како што може да се забележи на видео-снимките објавени на социјалните мрежи, огромно количество вода се излева по улиците на Белград.

Силно невреме проследено со поројни дождови денеска го погоди главниот град на Србија. Како што може да се забележи на видео-снимките објавени на социјалните мрежи, огромно количество вода се излева по улиците на Белград.

View this post on Instagram

Potop #poplava #nevremeubeogradu

A post shared by Roksanda Babic (@roxybabic) on

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.