ВИДЕО: Скопската полиција уапси силувач, се криел една година во планина

1711

Скопските полицајци, изминатава ноќ, упасиле осомничен за силување кој околу една година бил во бегство. По осомничениот била распишана потерница.

Според првични неофицијални информации од полицијата, уапсениот скопјанец е осомничен за силување на член на неговото потесно семејството, односно за инцест.

Полицајците го лоцирале осомничениот силувач дека се крие во планина меѓу скопските села Паничари и Букович. Тој во шумата направил импровизирано живеалиште, каде престојувал во изминатава една година.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.