(ВИДЕО) Словенија предводена од Лука Дончиќ ја прегази Јапонија

Селекцијата на Словенија забележа убедлива победа над Јапонија на кошаркарскиот олимписки турнир со 116:81. Најефикасен секако беше НБА ѕвездата Лука Дончиќ со 25 поени, а Драгиќ, кој исто така игра во најсилната американска лига постигна еден поен помалку. Сепак, најдобар на мечот беше Хашимура со 34 поени, 7 скокови и 3 асистенции.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.