7.8 C
Skopje
понеделник, ноември 29, 2021

(ВИДЕО) Со багер ја yништија нajyбавата фонтана во Прилеп

387

Прилепчани во неверување но дочекаа сѐ направено во минатото градато да биде безмилосно уништено само за четири години. Најубавиот македонски плоштад и ѕвездената улица денеска се срам за секој прилепчанец, пишува прилепскиот портал Маркукуле.

-Нема фонтана што не е уништена…нема проект што не е урнисан… Последно во озата скандали е пропаднатиот багер во фонтаната на “Арт плоштадот”, пиѓува порталот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.