(ВИДЕО) Спасовски тренира строгост на мотоциклисти, а газдата Заев вози „БМВ“ без шлем

934

Деновиве полицијата спроведува засилена контрола против мотоцилистите, но како што забележа еден твитерџија законите не важат подеднакво за сите и очигледно е дека полицијата замижува против одредени прекршители на законот.

Извесен Демир пишува: „И додека Оливер Спасовски спроведува акција против мотоциклисти во Скопје, неговиот газда Зоран Заев вози вози БЕЕМВЕ без заштитна кацига. Тоа е тоа КУРЧЕЊЕ, коор му е држава му е“!

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.