ВИДЕО: Србија постигна гол, судијата го поништи!

ВИДЕО: Србија постигна гол, судијата го поништи!
ВИДЕО: Србија постигна гол, судијата го поништи!

Без погодоци заврши првото полувреме од мечот Албанија- Србија кој се игра во Елбасан.

Србија можеше да поведе со 1:0 на 8 минути до крајот на полувремето, после една одлична акција помеѓу Љајиќ и Тадиќ. Топката влезе во гол после шутот на Адем Љајиќ, но италијанскиот судија Рицоли досуди прекршок од страна на Зоран Тошиќ над голманот Бериша.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.