ВИДЕО| Сведоштво од Охрид: Вработен во општинската администрација одбил да донесе 10 лични карти за изборите, малтpeтиpан од специјалци на полицијата

77

Лице вработено во јавната админстрација во Охрид открива страшни детали за притисоците и заканите од страна на СДСМ, објави во петокот порталот Инфомакс.мк

Лицето добило насоки од СДСМ да најде десет нови гласачи кои ќе гласаат за нив на локалните избори во Охрид. Тој одбил, по што бил пресретнат од специјална единица од Скопје, кои се легитимирале, по што го малтретирале и измачувале пред сведоци. Го претресувале детално, му го претресувале и автомобилот.

Притисоците продолжиле и по инцидентот, во канцеларија, на работното место, на телефон, по улица…

Добил закани и дека ќе биде избркан од работа, и тој, и негови блиски кои работат во државни институции.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.