(ВИДЕО) Тајгер Вудс доживеа сообраќајна незгода и има сериозни повреди

61

Еден од најдобрите спортисти ма сите времиења голферот Тајгер Вудс заработил сериозни повреди во сообраќајна незгода и е итно хоспитализиран објавија американските медиумите.

Вудс имаше сериозен инцидент, во кој неговиот автомобил излетал од патот, а Вудс бил ослободен од внатрешноста дури по интервенцијата на пожарникарите.

Веднаш бил префрлен во болница во Лос Анџелес, а првичните информации се дека има повреди на нозете и итно е опериран.

Во инцидентот не учествувале други возила, а првите снимки од местото на настанот покажуваат дека автомобилот е сериозно оштетен и токму поради тоа било искомплициран и процесот на извлекување на повредениот голфер.

Информациите се потврдени од локалната полиција и од агентот на Вудс.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.