(ВИДЕО) Тајсон одговори на прашање за можно враќање во боксот (видео)

38

Мајк Тајсон одговори на гласините дека може да се врати во боксот.

– Малку е веројатно да се вратам во рингот, но сепак сум во форма. Сакам да гледам бокс, да размислувам за тоа, да комуницирам со новата генерација на борци. Брзината и моќта се се уште со мене, рече Тајсон (53) за „Сан“.

Тајсон ја заврши кариерата на 11 јуни 2005 година. Тој има 50 победи и 6 порази.

https://twitter.com/MikeTyson/status/1184670241650958336?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1184670241650958336&ref_url=https%3A%2F%2Fnezavisen.mk%2Fvideo-tajson-odgovori-na-prashanje-za-mozhno-vrakjanje-vo-boksot%2F

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.