(ВИДЕО)Тамара: Ќе беше многу безвезе да се откажевме од Евровизија и да купевме амбулантни возила!

109

Македонската евровизиска претставничка Тамара Тодевска изјави дека би било погрешно доколку наместо Евровизија, оваа година парите биле потрошени на амбулантни возила, затоа што така никој немало да слушне за нашата земја.

Ќе беше многу безвезе да се откажевме од Евровизија и да купевме амбулантни возила пошто никој немаше да знае за нас,  рече Тамара во интервјуто за 1ТВ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.