ВИДЕО| Татко пред своето дете запали Библија испечатена со благослов на г.г. Стефан

Лица кои се претставуваат како верници на Македонската православна црква – Охридска архиепископија (МПЦ-ОА), од Преспанско-пелагониската епархија повикале на палење на Библиите за деца, објави „Религија.мк“.

Библиите за млади, иако се од протестантски автор и се финансирани оид протестантска мисија, имаат благослов од Архиепископот на МПЦ-ОА, г.г. Стефан.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.