Видео: Топ 5 забивања на Мундобаскетот 2014

32

Емир Прелџиќ е најзаслужен што Турција се пласираше во четвртфиналето на Мундобаскетот во Шпанија. Тој во последната минута на мечот со Австралија постигна две тројки со кои на својата репрезентација и донесе победа од 65:64.

Неговиот победнички кош на пет секунди до крајот дури и го засени најатрактивното забивање на овој шампионат на Никола Калиниќ над Јанис Борусис. Ова се најдобрите пет моменти од вчерашниот ден на СП.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.