20 C
Skopje
сабота, јули 4, 2020

(ВИДЕО) Тригодишно девојче напиша, компонира и испеа песна – доби 2 милиони прегледи

82

Со над 25.000 следбеници на Твитер и двојно повеќе на Инстаграм, музичарот Том Розентал не е непознат на социјалните мрежи.

Но, кога последната објава на овој музичар стана вирална, повеќе и должеше на својата тригодишна ќерка отколку на неговата креативност. Додека Розентал се подготвува за европска турнеја, неговата ќеркичка Фен го имаше својот момент на слава со песна за диносаурусите, се в заљубуваат и завршуваат трагично, што на Твитер е слушано повеќе од 2 милиони пати.

Според нејзиниот татко, „Диносаурусите во љубов“ е нејзината прва соло креација.

https://twitter.com/tomrosenthal/status/1222242112307187712?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1222242112307187712&ref_url=https%3A%2F%2Fkanal5.com.mk%2Farticles%2F407061%2Fsilvester-stalone-reshi-da-prestane-da-se-podmladuva-video

Како музичар, тој постојано ги охрабрувал Фен и нејзината постара сестра, шестгодишната Бес, сами да составуваат мелодии.

Фен сама ги напишала сите зборови на песната , а тато малку и помогнал со мелодијата.

Розентал се опиша себеси како обичен човек кој пее песни во забавен, индиски стил, додека неговите деца обично пеат песни за животни.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.