(ВИДЕО) Трогателно сведоштво на родилката која остана без матка, бубрег и без еден јајник по операција

2418

Јелдз Веапоска од Дебар, медицинска сестра од итната помош, преживува вистинска голгота откако се породила во болницата во Струга со царски рез, но од операцијата излегла без матка, бубрег и без еден јајник.

Таа за Сител ја раскажа голгота низ која поминала.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.