ВИДЕО| Уапсен новинарот Фуркан Салиу – кај него најден пиштол

Новинарот Фуркан Салиу денеска е уапсен од скопската полиција, на фудбалски натпревар, велат полициски извори за НетПрес.

Салиу бил приведен откако, според првичните информации, наводно нападнал  полицаец – припадник на Единицата за брзо распоредување (ЕБР). По инцидентот полицијата извршила претрес на Салиу и на неговото возило, при што нашла еден пиштол во неговиот ранец.

По ова Салиу бил однесен во полициската станица Гази Баба.