13.8 C
Skopje
четврток, септември 28, 2023

(ВИДЕО) Уапсена пратеничка и активисти на Самоопределување по протест пред полицијата во Приштина

По ова уследи судир меѓу демонстрантите и полицијата, по што се уапсени пратеничката Богујевци, три активистки и четворица активисти на движењето

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.