ВИДЕО Ураганот „Мајкл“ ја опустоши Флорида

244
Waves crash on stilt houses along the shore due to Hurricane Michael at Alligator Point in Franklin County, Florida, U.S., October 10, 2018. REUTERS/Steve Nesius

Најмалку две лица загинаа, а стотици илјади се без електрична енергија по ударот на ураганот „Макјл“ во Американската сојузна држава Флорида и соседните држави. Американските медиуми пренесуваат дека станува збор за најсилниот ураган што досега го погодил подрачјето на Флорида. Националниот центар за урагани информираше дека „Мајкл“ веќе слабее и е во ниво на тропска бура.

Како беше за време на најголемиот удар може да видите во следното видео објавено од „Гардијан“.

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.