(ВИДЕО) Јувентус со двата гола на Роналдо славеше над Интер за финале во Купот на Италија

Јувентус е првиот финалист во Купот на Италија откако славеше на гостувањето во Милано кај Интер со 2:1 со пресврт во воведното полуфинале.

Интер поведе со голот на Мартинез во 9 минута по додавањето од Барела. На ова следуваше дуелот на Јанг и Квардадо по што Јувентус доби пенал а Роналдо го реализираше во 26 минута.

Пресвртот го реализираше Роналдо кој искористи кардинална грешка на противникот во 35 минута и по втор пат го совлада индиспонираниот Хандановиќ.

Во второто полуфинале од Купот на Италија ќе играат Аталанта и Наполи.