(ВИДЕО) Вода од чешма гори – социјалните мрежи „горат“, надлежните во Србија смируваат

149

Мештаните во селото Стајичево во близината на Зрењанин во водоводните цевки имаат вода со метан кој е запалив. Според „Водовод и канализација“ од Зрењани за тоа луѓето се информирани и предупредени дека во поголеми количини метанот може да предизвика и експлозија.

Здравко Миланков кој неодман купил куќа во атарот на селото во бањата пробал необичен експеримент да ја запали водата од чешмата. Намерата му успеала, а по социјалните мрежи кружи видео како тоа изгледа вода која тече од чешма да се запали.

https://www.facebook.com/vladimir.dragic.3/videos/10223755707582500/?t=18

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.