(ВИДЕО) Заев и ќерката ја понудил за снаа на Ципрас само да се потпише Преспанскиот договор

340

Ново видео по новогодишното интервју на ТВ 24 на кое поранешниот премиер Зоран Заев му ја нуди ќерката за снаа на поранешниот премиер на Грција, Алекис Ципрас за да се постигне Преспанскиот договор е објавено на Твитер.

Заев во разговор со новинарот Мишко Иванов вели дека за време на преговорите за потпишување на Преспанскиот договор, Ципрас му рекол дека има нов проблем.

– По саат време разговор вели Зоран уште еден проблем имаме. Кој проблем, нов проблем реков. Што е проблемот. Ми вика: Имаш убава ќерка. Јас му викам: А ти син да не имаш. Ми вели два имам. Му велам еве го бре Алексис ќе го постигнеме сега договорот. Малку ќе попуштите Вие, јас ќе ја дадам ќерката. Ние немаме море ќе дадете еден остров. Така да полека ќе го најдеме решението – вели Заев.

https://twitter.com/nebidnina/status/1213928033192685569

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.