(ВИДЕО) Заев на албански го испрати ДУИ во опозиција

579

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на денешната централна трибина на коалицијата „Можеме“ во Скопје упати порака на албански јазик „Pse jo BDI në opozitë“, односно „Зошто не, ДУИ во опозиција“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.