(ВИДЕО) Заев не си верува на зборовите дека ЕУ му дала писмена гаранција за преговори

433

Октомври ќе биде октомври за почеток преговорите со Европската унија и за тоа имал писмена гаранција, велеше Зоран Заев минатата година.

Арно ама, на една прес-конференција Заев беше потсетен дека тој кажуваше за писмените гаранции од ЕУ, а тој како паднат од Марс се чудеше уверувајќи ги присутните дека не рекол такво нешто.

Ако Заев не верува на сопствените зборови, видеото ќе го посети!

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.