Видео: Затегнете го задникот како Алесандра Амбросио

52

Задникот не мора да биде најпроблематичниот дел од женското тело. Така барем мисли бразилскиот фитнес гуру Леонардо Карваљо кој смислил ефикасен начин на вежбање за подигнување на задникот. Овие вежби ги користат ангелите на Викторија, вклучувајќи ги и Адријана Лима и Алесандра Амбросио.

Бразилскиот Butt Lift е начин на вежбање за подигнување на задникот кои делува на трите главни мускули во ова подрачје. Вежбите на Леонардо се многу едноставни, а даваат и одлични резултати.

viktorijini-andeli-1410173185-46502

Овие вежби секојдневно ги обавува и познатиот модел Алесандра Амбросио, погледнете како таа работи на својот задник

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.