(ВИДЕО) Жесток судир меѓу навивачи на Валенсија и Барса, летаа шишки и димни бомби

32

Дербито меѓу Валенсија и Барселона во 21. коло на Примера имаше „трето полувреме“ пред стадионот „Месталја“. Фудбалската битка за бодови, имаше „жешка“ увертира на улиците во која учествуваа агресивни навивачки групации на двата клуба.

Хулиганите го искористија моментот на отсуство на полиција и го имаа „сето време на овој свет“ да се посветат едни на други“. Најхрабрите не се грижеа и за најризичните ситуации и тргнаа со голи раце на ривали со шипки, димни бомби и останати навивачки реквизити.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.