(ВИДЕО) Жители на Мостар спасуваа Американец да не се удави откако скокна во Неретва

104

Жителите на босанскиот град Мостар спасуваа Американец да не се удави.

Американецот за малку ќе се удавел во водите на реката Неретва, по неуспешен скок од стариот мост во Мостар, јавуваат локалните медиуми.

Оние кои веќе скокале од мостот го предупредиле Американецот да се откаже од намерата, но тој рекол дека има искуството од скокање со падобран.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.