(ВИДЕО) Змија долга од 2,2 метри и тешка 12 кгр најдена во гевгелиско

186

На излезот на село Стојаково, вчера била пронајдена огромна мртва змија. Најверојатно е питон.

„Змијата ја најдов мртва до нашиот имот. Ја забележавме со татко ми и направивме некоја фотографија и видео. Такви змии во нашиот регион досега немаме забележано. Мислиме дека некој ја фрлил змијата тука. Најверојатно била нечие домашно милениче и умрела. На змијата немаше видливи траги дека е насилно убиена“, изјави за МКД.мк Петар Караѓошев од Стојаково.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.