Каков викенд го очекува секој хороскопски знак…

Овен

Работа: Имате чувство дека на деловен план се се распаѓа, а не знаете како да го спречите тоа. Смирете се и размислете за се, ќе сфатите дека хаосот не е толку голем.

Љубов: Без значајни промени на љубовен план, без оглед дали сте во брак, долга врска или пак сте слободни.

Здравје: Лош имунолошки систем.

Бик

Работа: Конечно ќе имате време да се одморите малку и работата да ја ставите во втор план.

Љубов: Нови, возбудливи случувања, неделата ќе ви биде кратка за се што ќе ви се случи.

Здравје: Проблеми со главоболка.

Близнаци

Работа: Најдобро е решавањето на сериозни и поголеми проблеми да го оставите за наредната недела. Оваа недела завртете се кон себеси.

Љубов: Имате замерки за однесувањето на партнерот, но уште не сте подготвени отворено да зборувате за тоа.

Здравје: Поведете сметка за исхраната. Стомакот ќе ви биде осетлив.

Рак

Работа: Добро прочитајте пред било што да потпишете. Оваа недела ви се препорачува зголемена внимателност.

Љубов: Некое интересно познанство со личност родена во знакот на Риби би можело да прерасне во нешто сериозно.

Здравје: Можни се настинка и кивавица.

Лав

Работа: Оваа недела ќе ја обележат големи осцилации на финансиски план. Можни се големи приходи, но и големи трошоци.

Љубов: Без оглед дали сте во врска или не оваа недела ќе ви биде многу мирна.

Здравје: Можни се проблеми со желудникот.

Девица

Работа: Неповолен период за донесување нови деловни одлуки. Одморете оваа недела, а наредната тргнете вредно во нов поход.

Љубов: Збунети сте. Ни сами не знаете што чувствувате и како треба да се однесувате. Искористете ја оваа недела да размислите за се.

Здравје: Проблеми со видот.

Вага

Работа: Иако имате безброј идеи, ова не е баш најповолниот период за вас, бидете повнимателни.

Љубов: Нејасна ситуација на љубовен план. Време е да станете поотворени и кон себе и кон партнерот.

Здравје: Склони сте кон депресивни мисли.

Скорпија

Работа: И во оваа нова година зачeкоривте со преголеми очекувања. Не го правете тоа, со цел да не се разочарувате.

Љубов: Слободните ќе имаат интересна понуда, а оние во врска или брак можно е да имаат ситни проблеми.

Здравје: Проблеми со нервниот систем.

Стрелец

Работа: Имате огромна желба нешто да промените на деловен план, но како да не сакате. Проблем се вашите внатрешни кочници.

Љубов: Љубовната ситуација ви е комплицирана, бидејќи делува дека вашиот партнер се одалечил од вас. Позборувајте со него.

Здравје: Мали проблеми со коските.

Јарец

Работа: Почетокот на годината ќе го одбележи некое раскинување на договор, особено нешто поврзано со странство.

Љубов: Можна е врска со доста повозрасна личност од вас. Доколку сте во врска или брак, не правете нешто за што подоцна ќе жалите.

Здравје: Проверете ја крвната слика, можни се проблеми со холестеролот.

Водолија

Работа: Можна е загуба, штета или некој непланиран трошок. Значи, оваа недела ќе биде многу неповолна кога станува збор за пари.

Љубов: Планетите укажуваат на зголемена љубомора.

Здравје: Можни се проблеми со мочниот меур и уринарниот тракт.

Риби

Работа: Очекувавте повеќе на деловен план, но бидејќи не дошло до тоа, чувствувате големо разочарување.

Љубов: Нестабилна љубовна ситуација. Можни се мали разочарувања.

Здравје: Можни се воспаленија на стомакот.