10 C
Skopje
вторник, јули 14, 2020

Викенд временска прогноза

113

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне со локален дожд и појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Времето во сабота ќе биде претежно сончево и топло.

Додека во недела времето ќе биде променливо облачно, попладне со поројни врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер.

Во понеделник времето ќе биде облачно, на места со обилни врнежи од дожд, локално и во форма на невреме со грмежи, засилен ветер и со услови за појава на град.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.