Викендов облачно и свежо

23

Времето во државата ќе биде претежно облачно и свежо со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Дневната температура ќе биде во интервал од 11 до 17 степени.

Во Скопје, претежно облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе достигне до 16 степени.

Во следните денови ќе преовладува претежно облачно време со повремен локален дожд. Од утре ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер и ќе има пораст на дневната температура. Во понеделник под влијание на нов влажен бран се очекуваат врнежи на повеќе места.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.