Викендов повторно пороен дожд и грмежи

97

Во сабота попладне и во недела преку денот ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Во недела во попладневните часови процесите ќе бидат поинтензивни и во вид на невреме, проследено со засилен ветер и појава на град.

Од почетокот на неделата и понатаму ќе се одржува попладневна локална нестабилност, но со помал интензитет.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.