Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за Национална Безбедност

87

Некогашниот прв разузнавач, Виктор Димовски е назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност, дознава „Фокус“.

Тој е доктор по политички науки и 20 години кариера како дипломат. Димовски во изминатиот период бил амбасадор во Србија и Црна Гора, а и во Израел.

Од 2007 до 2009-та година, Димовски беше прв човек на Агенцијата за разузнавање.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.