Вилма го бранеше Заев пред судот, не даваше да му постават прашање

164

За време на сведочењето на Зоран Заев за настаните од 27-ми април денеска во Кривичниот суд обвинителката Вилма Русковска постојано се уфрлаше и не дозволуваше одбраната на обвинетите да му поставува прашања.

Кога Заев беше прашан дали се потпишал на барањето за продолжување на контитутивната седница, Русковска, која е застапник на ова обвинение, се уфрли дека сведокот веќе се изјаснил дека не се сеќава.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.