Вирџил ван Дaјк e Најдобар играч во Европа, пред Меси и Роналдо

25

Вирџил ван Дaјк ја освои наградата за Најдобар играч за сезоната 2018/2019 на наградите „The Best“ на УЕФА, пред Меси и Роналдо.

Наградата му беше доделена за време на ждрепката за групната фаза во Лигата на шампионите.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.