Високите температури продолжуваат и седмицава, денеска до 31 степен

213

Времето во Македонија во вторникот ќе биде сончево и топло со слаб јужен ветер, максималната температура ќе достигне 31 Целзиусиов степен, а сончевото и топло време ќе продолжи и во следните денови

Минималната утринска температура изнесува меѓу 3 и 11 во разни предели од земјата, а максималната дневна ќе достигне од 25 до 31 степен.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло, со температура до 29 Целзиусови степени.

Во следните денови, како што информираат од УХМР, продолжува периодот на претежно сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.