Вкусен, евтин и брз ручек, компири и ориз во тепсија

72

СОСТОЈКИ:
1 кг компири
200 гр кромид
200 гр ориз
100 мл масло
2 лажици сув зачин
2 лажици црвена пипер
сол
бибер
вода
3 чешниња лук
НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:
Исечкајте го кромидот ситно, компирите на тркалца, оризот измијте го и се измешајте во тепсија заедно со зачините. Намастете, налијте вода, поклопете и печете во загреана рерна на 240 степени околу 30 минути.
На врелото јадење можете да ставите сечкан лук.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.