Владата обезбеди 100.000 заштитни маски за граѓаните на Куманово, Прилеп и Тетово

Владата обезбеди 100.000 заштитни маски за граѓаните на Куманово, Прилеп и Тетово, соопшти Дирекцијата за заштита и спасување.

Дирекцијата во текот на вчерашниот ден ги дистрибуираше маските кои ќе им бидат поделени на граѓаните.

-Граѓаните на РСМ да ги почитуваат мерките за носење заштитни маски, да се почитува физичката дистанца и да се оддржува лична хигиена, апелира Дирекцијата за заштита и спасување.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.