Владица Брдаровски е новиот фудбалер на ФК Вардар

Владица Брдаровски е новиот фудбалер на ФК Вардар, објави клубот.

-Репрезентативецот на Македонија повторно ќе ги брани боите на клубот, за кого во периодот од 2015 – 2020 година, одигра 152 официјални натпревари, освои 4 титули и беше дел од историскиот пласман на Вардар во Лигата на Европа. Време е за нови победи и тутули во дресот на големиот Вардар! Дојбредојде назад Брда, му посакаа од Вардар,