Влаховиќ летово би можел да се пресели во Арсенал

Напаѓачот на Јувентус, Душан Влаховиќ може да ја продолжи кариерата во Арсенал.

Според „Дејли мирор“ 23-годишниот Србин е подготвен да размислува за преселба во лондонскиот клуб ова лето. Тренерот на „топчиите“ Микел Артета сакаше да го добие играчот минатата година, но тогаш фудбалерот ја одби понудата.

Влаховиќ е во Јувентус од јануари 2022 година. Во тековната сезона постигна 11 гола и четири асистенции на 30 натпревари во сите натпреварувања.

Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на напаѓачот на 75 милиони евра.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.