11.1 C
Skopje
недела, мај 26, 2019

Влатко Лозаноски со нова песна „Мајко“ (ВИДЕО)

67

На неколку денови пред големиот концерт, Влатко Лозановски денес ја промовираше песна „Мајко“.

Автор на музиката и аранжманот е Лазар Цветковски, текстот го потпишува Магдалена Цветковска.

„Не жали, жали, не жали за ништо веќе не жали, кажи ми моја мајко утеха дај ми само, излажиме бар ти“-ова е дел од текстот кој сигурно ќе ве привлече да ја чуете песната.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.