ВМФЛ: Вардар со победата над Тетекс се врати на врвот на табелата

Фудбалскиот клуб Вардар славеше во „братското дерби“ со Тетекс. Вардар беше сигурен и го доби натпреварот со 0:2. Головите ги постигнаа Николовски и Мицевски.

Гостивар не го победи Детонит и одигра само 1:1, па така Вардар се врати на врвот на првенствената табела со еден бод предност. Воска беше подобра од Охрид во локалното дерби со 3:0. Пелистер во финишот го скрши Пехчево и славеше со 2:3.

Вардар сега е лидер со 32 бод, па следуваат Гостивар со 31, Воска со 30, Пелистер 26…

ВМФЛ 13. КОЛО РЕЗУЛТАТИ:

Тетекс – Вардар 0:2
Гостивар – Детонит 1:1
Воска – Охрид 3:0
Локомотива Пехчево – Пелистер 2:3
Слога Виница – Арсими 0:0
Беса – Борец
Каменица Саса – Караорман

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.