ВМРО-ДПМНЕ: Европската перспектива на Македонија е загрозена од клиентелизмот и криминалот на Заев и луѓето околу него

29

Европската перспектива на Република Македонија е загрозена од клиентелизмот и криминалот на Зоран Заев и луѓето околу него, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Криминалот царува на улиците, земјоделието е уништено, квалитетното образованието е опаднат, со милионски тендери се полнат џебовите на функционерите на власта. Буквално земјата тоне. Наместо реформи имаме криминал и корупција. Единственото ветување на кое се држеше Заев – влез во ЕУ, полека бледнее. Европската перспектива на државата е загрозена, ја уништи криминалот и корупцијата кои царуваат насекаде. Во ЕУ не се оди со криминал, во ЕУ се оди со реформи, кои Заев не ги испорача. Зоран Заев, политичарот кој е највиновен за лошата ситуација во која се наоѓа Македонија сега и се заканува на Европа. Фрустрациите на еден мал политичар почнуваат да ја чинат земјата премногу, се наведува во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Од партијата порачуваат: Ликовите како Заев мора да си заминат. СДСМ мора да си замине.

ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на следните избори и ќе ги донесе промените во Македонија. За европска Македонија, за подобра иднина на сите, велат од партијата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.