13 C
Skopje
недела, септември 20, 2020

ВМРО-ДПМНЕ: Факти на денот- канабис милиони за Заеви, поткуп на земјоделците пред избори…

182

ВМРО-ДПМЕН и денеска ги објави фактите на денот поврзани со партијата која според нив е во заминување од власта.

Факти на денот: Канабис милиони за Заеви, поткуп на земјоделците пред избори

1.Аферата “Канабис милиони” на Заев покажува инфлација од лиценци на фирми блиски до власта и организиран рекет.

2.Противуставно Дескоска ќе зема пари и како министер и како член на Венецијанската комисија.

3.Извештаите покажуваат дека Македонија има хибриден режим, најниски плати и е најкорумпирана во Европа.

4.Две години од “европското” селфи на Заев, а Република Македонија сеуште без почеток на преговорите.

5.СДСМ знаејќи дека ќе ги изгуби изборите, прави поткуп на земјоделците со нивни пари.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.