ВМРО-ДПМНЕ Куманово: Дамјановски не ги решава прболемите на граѓаните туку се однесува насилнички

156

Лагите и манипулациите од СДС и Дамјановски не поминуваат. Тие сами се залажуваат ако мислат дека некој однадвор го креира револтот на граѓаните, соопшти денеска Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Куманово.
Оттаму велат дека граѓаните се револтираат од она што го гледаат, дека 12 години Дамјановски ги лаже, ги манипулира, неодговорно ги троши нивните пари, а не ги решава проблемите и го уназадува Куманово.

-Неодговорноста и неспособноста на Дамјановски и на СДС во Куманово не може да го покриваат веќе со закани, манипулации и лаги. Граѓаните со свои очи го гледаат шерифското однесување на Дамјановски. Граѓаните со свои очи ги гледаат заканите и насилството кое го применува СДС во Куманово, се вели во соопштението.

„Граѓаните со свои очи гледаат дека Дамјановски и СДС во Куманово дека не работат на решавање на нивните комунални проблеми. Заканите и лагите на Дамјановски се единственото нешто кое можат да го прикажат како дело на СДС во Куманово“, се вели во соопштението.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.